Základy

Krátké video návody, pomocí kterých se naučíte základy háčkování, aneb jak háčkovat řetízkové oko, pevné oko, krátký sloupek, dlouhý sloupek atd. Do této kategorie by měl zavítat každý začátečník.

Háčkované zrnka

Pokud jste na nějakém háčkovaném motivu zahlédli tento vzor a rádi byste se jemu přiučili, pak jste na správném místě. V krátkém videu uvidíte, jak se háčkují tzv. zrnka, která pak můžete použít jako zdobení při háčkování krajky, čepice a nebo klidně i nákrčníku. Fantazii se meze nekladou a rozhodně vymyslíte spoustu dalších možností, kde […]

Překřížené spojené sloupky

Krátký komentovaný video návod, ve kterém je krásně vysvětlené a názorně ukázané, jak se háčkují překřížené spojené sloupky. Překřížené spojené sloupky můžete použít jako ozdobu při háčkování dečky, podložky, čtverce a nebo při zakončení šály. Věřím, že způsobů najdete daleko víc.

Překřížené oddělené sloupky

Krátký video návod, kde uvidíte, jak se háčkují překřížené oddělené sloupky, které slouží jako dekorace při pletení dečky, přikrývky a nebo jako ozdoba ukončení šály. Způsobů, jak uplatnit překřížené oddělené sloupky, je u háčkování spousta.

Háčkování – obloučkový vzor

Krátké video, podle kterého se můžete naučit, jak se háčkuje obloučkový vzor a nebo si to jenom připomenete Pro háčkování obloučkového vzoru je potřeba, abyste už uměli háčkovat řetízková oka, krátké sloupky a také dlouhé sloupky. Všechna tato videa najdete na našich stránkách ZDE.  

Háčkovaná kostka (puff stitch)

Velice zajímavý vzor, který můžete použít při háčkování okrasných květů, při háčkování šály a nebo čepky . V současně době se stále více používá, a proto byste se ho měli naučit i Vy

Háčkování – Paví oko

Jistě jste už někdy slyšeli nebo alespoň viděli v háčkování vzor pavího oka, v angličtině pak „broomstick lace“. Jedná se dekorativní styl, který se hodí například na pletení vzdušné šály, nákrčníku a nebo volnějšího svetru. Jak se háčkuje paví oko se dozvíte v tomto videu:

Háčkování do kruhu

Pokud vás zajímá, jak se správně háčkuje do kruhu, pak jste našli ten správný návod. V krátké video ukázce uvidíte dokonce dva způsoby, jak háčkovat do kruhu.  

Magický kruh

Háčkovat v kruhových řadách můžete do řetízkového oka, spojených řetízkových ok a nebo do tzv. stahovacího magického kroužku. Výhodou kouzelného, chcete-li magického kroužku je dokonalé stažení místa, do kterého háčkujeme a také možnost jeho roztažení do potřebné velikosti. Kouzelný kroužek je nazýván i jako stahovací kroužek, stahovací očko či oko nebo stahovací smyčka.