Reklama

Koolich

4.15 avg. rating (82% score) - 34 votes

Pokud se Vám líbí tento parádní koolich, pak postupujte přesně dle tohoto návodu :-)

Celý kulich je háčkovaný z polosloupků, který se háčkuje do ok a nikoliv do mezer mezi oky (do čepičky by pak moc foukalo). Nejprve tak uháčkujete normálně klasicky zepředu až druhé oko a teprve potom se vrátíte k prvnímu, nejdříve nahodíte a budete do něj píchat zezadu (ne jako u zadních reliéfů, kdy si práci musíte jakoby celou naklonit a píchat úplně zezadu, ale práci si držíte stále stejně rovně a jen to první vynechané oko naberete zezadu). Potom zase nejdříve druhé a pak zase první, nic na tom není a je to snadné. Další řada se dělá tak, aby vám to uháčkované nejdříve vynechané první oko, vycházelo mezi ty vytvořené „pecičky“ v předešlé řadě.

Pokud nevíte, jak rozšířit základní placku, tak tady je upřesnění:

Základní placka je háčkovaná klasickým zdvojováním, jak se to dělá u jednoduchých čepiček. Nejdřív základní kolečko a v další řadě do každého oka zdvojit, potom v další do každého druhého zdvojit a pak podle potřeby, aby byla základní placka rovná. Vzorek je dělaný už od vrchu a to tak, že při zdvojování udělám do každého oka, co má být zdvojeno, celý ten pár dvou ok, jako při vzorečku, čili nejprve jeden polosloupek a za něj jakoby zpátky druhý polosloupek píchaný stejně, jako ve vzorečku zezadu.
Když pak už nerozdvojujete každé, ale jen sem tam nějaké oko, musí se rozdvojit vždy dvě oka vedle sebe, aby vzoreček pěkně navazoval.

Video návod:

Zdroj:  mimibazar.cz Autor: Radka k. (rada17)

5 thoughts on “Koolich

 1. Dobrý den,
  mohu se zeptat, co je v návodu za druh příze? Nějak jsem nezaregistrovala.

  Moc děkuji. Jitka

 2. prosim vas o zaslani schemi na ten modry kulich
  dakujem !
  pekny večer.

 3. Dobry den, mohu se zeptat co myslite tim „sem tam nejake oko“? Takze treba az budu rozdvojovat paty oko tak mam udelat sve rozdvojeni po sobe?:-) Dekuji moc za radu.

 4. Dobry vecer chtela jsem se zeptat jak se hackuje ten zacatek aby to bylo na dospelou hlavu? Mam na mysli to kolecko a kolik sloupku se ma udelat do toho krousku? Dekuji Anna L.

 5. Dobrý den,
  prosím máte nějaký typ jak udělat čepici na obvod hlavy 56cm. S kolika oky začít a kolik přidat.
  Děkuji

Comments are closed.