Reklama

Jarní baretek

3.22 avg. rating (64% score) - 27 votes

Jak už z názvu vyplývá, tato háčkovaná dámská baretka se bude bude hodit na jaro a nebo na brzké podzimní dny. Postup je jednoduchý, a proto by Vám tato apartní baretka neměla zabrat mnoho času :-)

Pro obvod hlavy 47-48cm můžete použít háček velikost 3,5.

Postup:

Začneme tak, že 6 ŘO spojíte do kruhu.

1. řada – 3 sháčkované DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, 2 ŘO (celkem 6 skupinek) spojíte PO
2. řada – do první mezery pod ŘO uděláte 3 sháčkované DS, 2ŘO, 3 sháčkované DS, do další mezery pod ŘO uděláte 3 sháčkované DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS (celkem 12 skupinek) spojíte PO
3. řada – opět do mezery pod ŘO uděláte 3 sháčkované DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, do další mezery pod ŘO uděláte 3 sháčkované DS , 2 ŘO, do další mezery pod ŘO 3 sháčkované DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS (celkem 18 skupinek)
U dalších řad postupujete stejně až do požadované výšky baretky.
V poslední řadě pak sháčkujete 3 DS, 1 ŘO, aby se se Vám obvod trochu stáhl.

Na obvod hlavy 47-48 cm potřebujete celkem 6 přidávacích řad. Následně stačí  3 sháčkované DS bez přidávání – vždy do každé mezery jeden.

Rantl: pomocí háčku velikosti 3 a háčkujete pouze KS (jeden je na sháčkovaných DS a jeden v mezeře, šířku uděláte podle potřeby)

Kreslený návod:

jarnibaretka

Zdroj: mimibazar Autor: Martina H.

3 thoughts on “Jarní baretek

  1. Hezký den,
    Nevím, co dělám špatně, ale baretka mi asi nevyjde :( pořád se mi to jakoby rozšiřuje. Udělám první tři řady podle návodu. Pak ještě další tři řady stejně jako tu třetí (do jedné mezery dvakrát tři sháčkované DS, do další mezery jednou tři sháčkované DS) Mezi všemi sháčkovanými DS dělám dvě řetízková očka. Potom jsem udělala další řadu do každé mezery jednou 3 sháčkované DS a 1 řetízkové očko. Čepička se mi ale jakoby vlní, mám velké mezery a nezužuje se (nevypadá vůbec jako na obrázku) Doufám, že je to srozumitelné. Můžete mi poradit, co dělám špatně? Děkuji

  2. Ja teda nejsem moc zkusena v hackovani, ale ten slovni navod se mi zda jiny nez ten kresleny…? Uz po nekolikate paru, ptz jedu podle slovniho navodu a zacalo se mi to kroutit a ted se divam, ze na nakresu je to jinak. Jestli si to spatne interpretuji, tak se omlouvam.

  3. Jaký máte cca průměr zákl. placky? Příjde mi, že to mám maličké…

Comments are closed.