Reklama

Háčkovaný obal na polštářek

3.80 avg. rating (76% score) - 5 votes

Pomocí návodu níže se naučíte háčkovat květinový čtvereček, které pak můžete v různém počtu sešít dohromady a vznikne Vám krásné povlečení na polštářek. Případně můžete čtvereček použít pouze jako dekoraci, případně podložku pod hrníček nebo sklenku.

Zkratky:

ŘO – řetízkové oko
PO – pevné oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek

 

Postup:

Řada 1: 4 ŘO spojíte do kruhu PO.
Řada 2: 1 ŘO, 12 KS do kroužku, spojíte PO do prvního KS.
Řada 3: 1 ŘO, 1 KS do stejného oka. 4 ŘO, 1 KS do dalšího KS – opakujete 11x. 2 ŘO, 1 PDS do prvního KS ze začátku řady.
Řada 4: 1 ŘO, 1 KS do stejného obloučku z ŘO. 6 ŘO, 1 KS do dalšího obloučku z ŘO – opakujete 11x. 3 ŘO, 1 DS do prvního KS ze začátku řady.
Řada 5: 1 ŘO, 1 KS do stejného obloučku z ŘO. 7 ŘO, 1 KS do dalšího obloučku z ŘO – opakujete 11x. 7 ŘO. Řadu končíte PO do prvního KS ze začátku řady.
Řada 6: 1 ŘO. DO každého obloučku z ŘO uháčkujete 3 KS, 2 ŘO, 3 KS. Řadu končíte PO do prvního KS ze začátku řady.
Řada 7: PO do následujících 2 KS. 1 ŘO, 1 KS do obloučku ze dvou ŘO. 7 ŘO, 1 KS do obloučku ze dvou ŘO – opakujete 11x. 7 ŘO. Řadu končíte PO do prvního KS ze začátku řady.
Řada 8: PO do obloučku ze 7 ŘO. *Do obloučku z řetízkových ok háčkujeme: 3 ŘO (namísto prvního DS), 3 DS, 3 ŘO, 4 DS. Do dalších dvou obloučků z ŘO háčkujete 7 PDS.* Část mezi ** opakujete celkem 4x. Řadu končíme PO do třetího ŘO ze začátku řady.
Řada 9: 3 ŘO. Po 1 DS do následujících 3 DS. Do každého rohového obloučku z ŘO háčkujete: 2 DS, 3 ŘO, 2 DS. Jinak do každého DS háčkujete 1 DS. Řadu končíme PO do třetího ŘO ze začátku řady.

Zdroj: mimibazar Autor: Veronika P.

One thought on “Háčkovaný obal na polštářek

  1. Prosím, poradila byste mi s výběrem vlny? Která bude na polštářek nejvhodnější? Jsem začátečnice.

    Děkuji moc za pomoc!

Comments are closed.