Reklama

Háčkovaný nákrčník

3.76 avg. rating (75% score) - 17 votes

Zima už je za dveřmi, a proto je nejvyšší čas se pustit do háčkování něčeho užitečného, a proto Vám přinášíme tento velice jednoduchý návod na háčkování nákrčníku. Ten ocení zejména ti, kteří přes zimu často trápí virové onemocnění, protože si nákrčníkem budou moci krásně chránit a udržovat krk neustále v teple :-)

Budete potřebovat:

  • 200 g měkké, příjemné a hlavně NEKOUSAVÉ vlny
  • háček zhruba o číslo větší, než je na pásce na klubku předepsaný (nákrčník tak bude pěkně vzdušný a lehký)
  • jehlu na zatažení volných konců vlny

 

nakrcnik2

Háčkování vlastního vzorečku je velmi jednoduché, protože se střídá jeden dlouhý sloupek a jedno řetízkové oko. V následující řadě vpichujeme dlouhý sloupek do řetízkového oka z předešlé řady a řetízkové oko háčkujeme nad dlouhým sloupkem z předešlé řady. Do dlouhého sloupku z předešlé řady neháčkujeme.

nakrcnik3

 

Nahodíme si zhruba 161 ok (POZOR! počet ok musí být vždy lichý!) a tento dlouhý řetízek spojíme pevným okem do kruhu. Dávejte hlavně pozor, ať se Vám řetízek někde nepřetočí!
Uháčkujeme 3 + 1 řetízkové oko, jedno oko vynecháme a do dalšího vháčkujeme jeden dlouhý sloupek a za ním hned jedno řetízkové oko. Opět jedno vynecháme a znovu jeden dlouhý sloupek plus jedno řetízkové oko.

Tímto způsobem pokračujeme až do konce řady, kterou ukončíme pevným okem do třetího řetízkového oka z těch prvních 3+1. Tatko budeme zakončovat všechny řady.

nakrcnik4

 

Přejdeme pevným okem pod vedlejší řetízkové oko (do prvního okénka) a opět uháčkujeme 3+1 řetízkové oko. Takto začínáme každou řadu.

Dále pokračujeme následovně: do dalšího řetízkového oka jeden dlouhý sloupek, následovaný řetízkovým okem. Dlouhý sloupek z předešlé řady vynechat a do dalšího řetízkového oka opět dlouhý sloupek plus řetízkové oko. Tento způsob opakujeme pořád dokola, až do konce řady.

 

nakrcnik5

 

Ničeho se nebojte, za chvilku to chytnete do ruky a ještě se u háčkování zvládnete jedním okem koukat na Váš oblíbený seriál v telce :-) Za pár večerů to má hotové a nákrčník vám bude dělat celou zimu parádu :-)

nakrcnik6

 

Z obrázku jasně vidíte, že je jednoduchý, ale zároveň efektní. Proč utrácet peníze, když si parádní a trendy nákrčník můžete uháčkovat během večerů sama a ještě k tom být na sebe pyšná :-)

Zdroj: fizule71  Autor: LenkaH.