Reklama

Háčkované prostírky

3.88 avg. rating (77% score) - 17 votes

Skvělý a jednoduchý návod na uháčkování prostírky, chcete-li podšálku, který se hodí do každé domácnosti. Kdykoliv si budete chystat šálek čaje nebo kávy, můžete jej s radostí použít. Návod je opravdu snadný a zvládnou jej i úplní začátečníci.

Zkratky:

ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek

Postup:

7ŘO spojíte pevným okem do kroužku

1. řada – 3ŘO a 17DS

2. řada – 3ŘO + 3ŘO a do následujícího DS z předchozí řady uděláte DS, pak zase 3ŘO a do následujícího DS z předchozí řady uděláte DS a až do konce opakujete.

3. řada – 3 ŘO a 3DS do vzniklého obloučku z předchozí řady (3ŘO) uděláte 3DS, hned do dašího obloučku uděláte další 3DS a až do konce opakujeme.

4. řada – 3ŘO + 3ŘO, vynecháte jedem DS z předchozí řady a tedy ob jeden uděláte DS, zase 3ŘO, zase vynecháte a DS, 3ŘO a zase vynecháte a do dalšího uděláte DS, opět až do konce opakujete.

5. řada – jeden KS a pod obloučky, které vznikly v předchozí řadě uděláte 3KS, hned do dalšího obloučku uděláte 3KS a až do konce opakujete.

6. řada – 1ŘO, vynecháte jedno oko z předchozí řady a do dalšího (/tedy ob jeden) uděláte 4DS do jednoho oka. Ob jedno oko uháčkujete KS a zase ob jeden uděláte do jednoho oka 4DS a ob jedno uděláte KS a opakujeme až do konce, kde uháčkujete pevné oko.

Zdroj: mimibazar Autor: Karolína Š. Obrázek: Dagmar B.

8 thoughts on “Háčkované prostírky

  1. Dobrý den, moc děkuji za návod, vypadá to pěkně, akorát mi v návodu pro začátečníky chybí informace, jestli se konec každé řady má spojit pevným okem, nebo jak. Pro úplného začátečníka si myslím, že není příliš srozumitelná informace 3 ŘO + 3 ŘO, pokud se jedná o úplného laika. Děkuji.

Napsat komentář