Reklama

Háčkované náušnice

5.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Na našich stránkách najdete návody na háčkované čepice, šály, rukavice a další oblečení, které je pro háčkování typické. V dnešním návodu se ale naučíte háčkovat něco jedinečného a exkluzivního. Jsou to tyto nádherné háčkované náušnice, které Vám bude kde kdo závidět! Věříme, že se Vám budou líbit a háčkování hravě zvládnete!

Zkratky:

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Potřeby:

přízi na háčkování – 2 libovolné barvy
háček velikost 4
2 kroužky velikosti 12mm
2 háčky na náušnice
18 drobných korálků

hackovanenausnice2

Postup:

Tmavá vnitřní barva:

1. řada – kroužek obháčkujeme jedním řetízkovým očkem a dál pokračujeme 30 KS okolo kroužku, které zakončíme PO
2. řada – 30 DS, spojíme do kroužku PO
odstřihneme přízi

Světlá prostřední barva:

3. řada – do prvního oka uháčkujeme 1ŘO, pokračujeme *3ŘO, 1 KS do 3. oka, od * opakujeme dokud těchto 3ŘO částí nebudeme mít 10 (poslední krátký sloupek bude ve stejném oku jako první řetízkové oko na začátku řady)
4. řada – 5 KS do každé části 3ŘO předchozí řady, čili celkem 10x a spojíme do kruhu
odstřihneme přízi

Tmavá vnější barva:

5. řada – začneme uprostřed (3. oko z prvního 5KS dílu předchozí řady) 1ŘO, *4ŘO, 1KS doprostřed dalšího 5KS dílu předchozí řady a od * opakujeme celkem 10x. (poslední krátký sloupek bude ve stejném oku jako první řetízkové oko na začátku řady)
6. řada – nyní do každého 4ŘO dílu předchozí řady budeme háčkovat 2KS, 2DS, navlékneme korálek, který utáhneme PO, 2DS, 2KS a opakujeme celkem 9x. Do posledního 10. dílku místo korálku navlečeme háček na náušnici a opět obtáhneme PO. Řadu zakončíme PO.

Háčkované náušnice

Háčkované náušnice

Nyní máme uháčkovanou jednu náušnici a celý postup opakujeme znovu pro druhou. Háčkované náušnice naškrobíme, aby hezky držely tvar. Držíme Vám palce při háčkování:-)

Zdroj: handmade-rukodelky