Reklama

Háčkovaná sovička

4.00 avg. rating (79% score) - 11 votes

Kouzelná sovička, kterou můžete použít jako dárek pro své ratolesti a nebo si ji uháčkovat jen tak pro radost a pověsit na klíče. Vsadím se, že jako dárek bude mít obrovský úspěch :-)

Abyste si mohli uháčkovat sovičku, budete potřebovat zbytky bavlněných přízí, jehlu, háček č 2,5, tmavé menší korálky na oči a něco na vycpání (vatelín, vatu, kapesníčky, molitan)

Zkratky:
pds-prodloužený sloupek
ds-dlouhý sloupek
řo-řetízkové očko

Tělo:
5 řo spojíte do kroužku, 2 řo jako náhrada za 1 ds +15 ds spojených pevným okem,
2ř-2řo jako náhrada za ds a nyní do každého sloupku 2 ds =32 ds 3 až 10 řada je složená z polosloupků. Ukončíte pevným okem a ponecháte si delší kus příze na sháčkování sovičky

Křidýlko:
2x-5 řo spojit do kroužku, 15 ds, v další řadě na střídačku 1 pds a 2 pds, ukončíte pevným očkem.

Oči:
4řo spojíte do kroužku, 12 ds, ukončíte pevným očkem

Zobáček:
5 řo, 1 ds do 3 řo, 1 pds do 2 řo, 1 ks do 1 řo, 2 řo (polovina zobáčku) a teď se budete vracet zpátky do 2 řo ks, 1 ks, 1 pds, 1 ds 2 řo a ukončíte pevným očkem (do místa kde je čtvrté řetízkové oko)

Zakončení:
Křidélka a očička můžete přišít nebo přilepit, tak jak je to v originálním návodu, ale konec příze musí zůstat v pravém horním rohu. Do očiček našijte připravené korálky. Sovičku vycpěte a řadou krátkých sloupků sháčkujte horní kraje k sobě.

Ustřihněte si 2 kousky příze, na 2x nebo 3x jí přeložte a protáhněte střed krajem sovičky a zbytek příze tím očkem protáhněte a utáhněte tak, aby vzniklo střapaté ouško. Ouška si pak odstřihněte na odpovídající délku.
Pokud chcete sovičku použít jako přívěšek na klíče, tak si uháčkujte 12řo, vložte kroužek ,do 3řo háčkujte až do konce pevná očka nebo krátké sloupky. Konce pak protáhněte ze předu dozádu přesně v polovině hlavičky sovičky. Uděláte uzlík a konce protáhněte vnitřkem sovičky směrem ven a konce ustřihněte. Konce hezky začistí a nikde nebudou vidět. A sovička je hotová :-)

Zdroj: mimibazar Autor: Lenka K.

One thought on “Háčkovaná sovička

  1. Dobrý den, chci se jen zeptat, zda při pletení 3-10 řad tělíčka dělám 1 polosloupek do 1 oka nebo 2 polosloupky do 1 oka. Děkuji

Comments are closed.